Novorozenecké fotografie

06.06.2020

Newborn

Fotografování miminek neboli newborn / Co s sebou / Jak to probíhá?

Fotografování miminek je další ze série životních událostí, které vypovídají o vašem mateřství. Začnou to těhotenské fotografie, na nichž můžete být i se svým partnerem, a pokračovat budete fotografiemi newborn.

Kdy

Newborn fotografování si prosím objednávejte ještě v těhotenství, poznamenám si váš termín porodu a vy mne zkontaktujete ihned po porodu. Po této informaci pro vás začnu hledat vhodný termín fotografování Miminka se ideálně fotografují ihned po porodu, nejčastěji však 5.-.15. den. 

V tuto dobu jsou ještě velmi klidná, spavá a schoulená do polohy, ve které byly u maminky v bříšku.

Tedy je to hned první týden, co jste z porodnice doma. Čím dříve se fotí, tím lépe, ne tak jak si maminky mnohdy myslí, že stačí až po šestinedělí (není to již novorozenec). Do 15. tého dne,

Lépe se jim usíná, v podstatě stačí mít napapané bříško a teplíčko, spinkají tvrdším spánkem kdy se dají krásně polohovat. Tak jak se napolohuji, vydrží. Dokonce ani převlékání či manipulace s nimi jim ve spánku nevadí. Co je důležité, že je netrápí tolik bolení bříška, jako právě v období po šestinedělí.

Ostatní členové rodiny

V případě, že se miminko bude fotografovat s dalšími členy rodiny, prosím naplánujte jejich příchod až na závěr focení. Ani vašemu partnerovi, natož starším sourozencům, nebude příjemně ve vytopené místnosti a budou se "nudit". U focení musí být naprostá pohoda a klid, miminka jakoukoliv změnu vycítí a tím se pak komplikuje vlastní focení.

Prosím na fotografování mějte připravené:

 • hotovost v přesné výši
 • dečku, do které miminko zabalíme při uspávání
 • několik látkových plen a též i jednorázové, včetně vlhčených ubrousků
 • pití a případně i svačinu
 • dudlík - i v případě že jej miminko odmítá; je to při uspávání velký pomocník a nejednou si ho miminko vzalo a mě to velmi pomohlo
 • v případě že nekojíte, mějte pro miminko připravený dostatek umělého mléka včetně teplé vody.
 • Miminkům můžete vzít spíše jednodušší oblečení - košilky, bodýčka, šatičky, džíny, botičky. Většinou však fotíme miminko nahaté (v ateliéru je k dispozici ruční topítko, takže se nemusíte bát, že vám prochladne) Pro miminka mám v ateliérku připravené newborn (overálky, kaťátka apod).
 • Pokud jste sportovci, hasiči, motorkáři, hudebníci, máte nějaké speciální zaměstnání apod., a rádi byste toto promítli do fotky, ráda vás uvítám s těmito rekvizitami, abychom to do fotky zakomponovali.
 • Protože v ateliéru během focení miminka panuje velké (až saunové) teplo, vezměte s sebou i lehký pohodlný oděv.
 • doporučuji mít i pro vás s partnerem připraveně něco na převlečení, většina scén se odehrává bez plenky a občas může dojít k nehodě :-)
 • obrňte sebe i partnera trpělivostí, ne vždy všechno probíhá za ideálních podmínek a focení může trvat déle než se očekávalo

Kde se fotí

Miminka fotím v domácím ateliérku, kde budete mít vekeré zázemí pro váš foto den.Adresu vám zdělím osobně do zpráv.

Dále fotografuji i u vás doma. U vás doma budete mít maximální pohodlí a vše pro miminko po ruce. Veškeré rekvizity přivezu s sebou, stačí mi jen sdělit pohlaví miminka. Před vlastním focení prosím o uvolnění prostoru přibližně 1,5x2 metry, ideálně světlé (slunné) místo poblíž okna. Místnost by měla být řádně vytopená (ideálně 25°C), miminka se povětšinou fotí nahá nebo v lehkých dečkách. Pokud není možné vytopit, vždy s sebou vozím ventilátor a miminka si "zahřívám" sama.

Nabízím také možnost live style newborn focení. Při tomto typu focení se nepoužívají žádné rekvizity a miminko se fotí například s rodiči, sourozenci a podobně v ložnici na posteli, v obývacím pokoji na gauči a podobně.Fotí se u vás doma.

Jak dlouho trvá focení

1-3 hodiny. Proto je potřeba se vyzbrojit dávkou trpělivost a hlavně zanechat doma nervozitu z toho jak to dopadne, jak bude malé spolupracovat.Pochopitelně nefotíme po celou dobu, doba zahrnuje i přestávky na konejšení miminka, přebalování, kojení, přípravy scény a hlavně uspávání Duševní rozpoložení maminky se hodně odráží na stavu miminka a je-li nervózní maminka, je obvykle nervózní i miminko.

Pokud je miminko hodně mrzuté (a nezabírá žádná z mých "osvědčených" rad či praktik :), pošlu vás domů a přijdete si za týden. Hlavu vám nikdo neutrhne, jen zkrátka je od vás očekáván klid v sobě, aby se to povedlo nejlépe na poprvé.

Při příjezdu je potřeba počítat s tím, že cca 2-3 hodiny se mnou strávíte v ateliéru, tedy nejlépe nemít na ten den nic naplánovaného, co by vás časově znervózňovalo (prohlídka u dr apod), hlad staršího potomka atd.Připravte na to i tatínka aby vám byl oporou.

V ateliérku jsou k dispozici množství oblečků, čepiček, čelenek, mašliček a jiných ozdob na hlavu, košíků, bedýnek a jiných různých nádob, dek, kožešinek, , pozadí a podlah, které využíváme pro focení miminek.

Inspiraci můžete najít v mé galerii a pokud stále nemáte představu, co na sebe, či jak se barevně sladit, v této galerii.Prosím maminky, aby jste přijeli na focení již nalíčené a upravené, abychom neztráceli čas, který můžeme věnovat focení.

Balíček newborn obsahuje samotné focení,z kterého obdržíte do jednoho týdne náhledové fotografie přes USCHOVNA.CZ. Tyto náhledy prosím nikde nezveřejňujte, jedná se o neupravené fotografie! z kterých si vyberete 10 fotografií, které budou profesionálně upravené a mnou zaslané na váš email v elektronické podobě pro velkoformátový tisk i zmenšené pro soc.sítě.

Dodání fotografií

Termín dodání je měsíc od obdržení vašeho výběru, většinou stíhám o dost dříve

Zrušení rezervace

Pokud se na domluvené focení nemůžete z jakéhokoliv důvodu dostavit a budete požadovat jeho zrušení nebo náhradní termín, informujte mě prosím e-mailem případně telefonicky, ideálně s dostatečným časovým předstihem.