Těhotenské focení

06.06.2020

Těhotenské fotky zachycují jedny z nejkrásnějších fází života. Jsou úžasným prostředkem, jak si připomenout, že těhotná žena je zvláště v těhotenství24 nesmírně ženská a krásná. Však ne nadarmo se říká, že nastávající maminky zkrásní a září.

Krása těhotenského bříška nejvíce vyniká mezi 7.12 až 9. měsícem těhotenství21, ale záleží samozřejmě na aktuálním pocitu nastávající maminky. Obecně se nedoporučuje fotografování nechávat až na samý konec těhotenství, kdy si už budoucí maminka může připadat s velkým bříškem neforemná a neohrabaná. Je zapotřebí, aby se těhotná žena cítila dobře, jak po psychické stránce, tak i po té fyzické.

Je také nutné počítat s tím, že fotograf bude mít čas např. až za dva měsíce, proto je vhodné objednat těhotenské focení s předstihem.

Účastní-li se těhotenského focení i nastávající tatínek miminka, pak z těchto fotografií obzvlášť dýchá toužebné očekávání, láska, něha, jemnost a péče. Záleží tedy jen a jen na rodičích miminka, zda se rozhodnou zachytit jeden z nejkrásnějších okamžiků svého života a kdykoliv v budoucnu si tak vzpomenou na období plné šťastných chvil, emocí, očekávání a podělí se tak o fotografie nejen se svou rodinou a blízkými, ale jednou i se svými dětmi.

V současnosti existuje nespočet profesionálních fotografů, kteří se specializují zejména na těhotenské fotografie nebo focení dětí, stačí si tedy jen správně vybrat.

Těhotenské fotografie mohou být ateliérové nebo exteriérové, přičemž venkovní focení je nevhodnější buď brzy ráno nebo před západem slunce, kdy světlo dodává tělu krásný opálený odstín. Po domluvě však lze nafotit pěkné fotografie i v domácím prostředí. Záleží pouze na představě budoucích rodičů.

Několik rad, než se začne fotit

  • Pokud nastávající rodiče touží po fotografiích aktů či odhaleného bříška, je zapotřebí zvolit oblečení volnější, tak aby nezpůsobovalo otlaky na kůži. Těhotným ženám mizí otlaky po delší době než obvykle a také na fotografiích nepůsobí dobře.
  • Líčení je vhodné konzultovat dopředu s fotografem, který poradí charakter líčení pro dané snímky. Popřípadě je také možné svěřit se do rukou profesionálního vizážisty.
  • Je také vhodné se předem domluvit na stylu fotografií, aby se předešlo případným konfrontacím při focení samotném.
  • Fotograf by měl o budoucí mamince či rodičích vědět něco bližšího - zájmy, koníčky apod. Na tomto základě pak mohou vzniknout nevšední fotografie osobitého rázu.

Co sebou na těhotenské focení

Pánské košile, prádlo, košilky, těsná tílka nebo trička, blýskající se oblečení, vytahaný svetr, džíny nebo těhotenské kalhoty, jednobarevné šaty, šperky, kožešiny, klobouky, šály, sponky, rukavice, ultrazvukové fotografie miminka, botičky nebo capáčky, dudlíky, kytaru nebo housle, zkrátka cokoliv, co charakterizuje nastávající maminku, tatínka či miminko. Fantazii se meze nekladou.

Bude-li se účastnit focení i starší dítko, je nutné pamatovat na svačinku, tekutiny, nějakou dobrotu a oblíbenou hračku. Profesionální fotograf je na přítomnost dětí zvyklý a připravený, proto se není nutné obávat časového tlaku.

V neposlední řadě je zapotřebí vzít s sebou také dobrou náladu a pak se jen oddat do rukou fotografa, který zvěční jedny z nejkrásnějších chvilek života nastávajících rodičů.